Nowe inwestycje Benefit Systems SA


•    Benefit Systems zwiększa zaangażowanie w polski rynek fitness
•    Spółka inwestuje w ofertę produktów wspierających aktywny i zdrowy styl życia
•    Inwestycje w rozwój sieci fitness konsekwencją dynamicznego rozwoju programu kart sportowych MultiSport

Benefit Systems zawarł 3 umowy dotyczące nabycia udziałów w sieciach klubów fitness – Zdrofit, Fitness Club S4 oraz Tiger. Sieci te mają łącznie 35 obiektów sportowo-rekreacyjnych w całym kraju. Zawarte w dniu 22 czerwca br. umowy dotyczą nabycia w pierwszym etapie transakcji 30% udziałów w spółkach Fitness Club S4 i Tiger oraz zwiększenia udziału w spółce Zdrofit z 28% do poziomu 55%. Łączna wartość tych inwestycji wyniesie 22,4 mln zł. Ponadto, zgodnie z zawartymi umowami, Benefit Systems uzyskał prawo do zwiększenia swoich udziałów we wszystkich tych podmiotach do poziomu 100% w okresie najbliższych 4 lat. Dodatkowo Spółka podpisała list intencyjny z siecią Calypso, na podstawie którego podejmie negocjacje dotyczące zwiększenia ilości udziałów w Calypso Fitness SA o 50,1% do poziomu 83,4%. Wartość tej inwestycji wyniesie 81,3 mln zł, z czego 27,5 mln zł będzie płatne gotówką, a pozostała część akcjami Benefit Systems.

- Konsekwentnie realizujemy działania zwiększające zaangażowanie w polski rynek fitness. Nasze inwestycje w kluby fitness mają na celu budowanie stabilnej i atrakcyjnej infrastruktury dla stale rosnącej liczby użytkowników naszych kart sportowych – mówi Grzegorz Mędza, członek Zarządu Benefit Systems SA. - Szeroka i interesująca oferta obiektów sportowo-rekreacyjnych w ramach naszych inwestycji oraz ich dostosowanie do potrzeb klientów ma korzystny wpływ na sprzedaż kart sportowych, co w konsekwencji pozytywnie wpływa na nasze wyniki finansowe  – dodaje.

Benefit Systems SA od kilku lat realizuje strategię inwestycji w branżę fitness, wspiera jej rozwój oraz profesjonalizację. Dotychczas Spółka posiadała większościowe pakiety udziałów w  sieciach Fitness Academy i Fabryka Formy, oraz mniejszościowe w sieciach Calypso oraz Zdrofit.
Benefit Systems działa na polskim rynku od 2001 roku, a od 2011 roku notowany jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka jest twórcą programu sportowo-rekreacyjnego MultiSport, który wspiera aktywny i zdrowy tryb życia jego użytkowników. Karty sportowe zapewniają dostęp do blisko 4 tysięcy obiektów sportowo-rekreacyjnych w ponad 650 miastach na terenie całego kraju. Dodatkowo od 25 czerwca br. użytkownicy kart MultiSport mogą korzystać w 12 miastach z systemów rowerów miejskich. W ramach programu wakacyjnego, oferta dla posiadaczy kart MultiSport obejmie także baseny odkryte, parki linowe i inne zajęcia na świeżym powietrzu. Na koniec I kwartału br. z kart sportowych oferowanych przez Grupę Benefit Systems korzystało ponad 677 tys. osób. Oferta sportowa jest rozwijana z powodzeniem przez Spółkę również w Czechach, na Słowacji i w Bułgarii, gdzie systematycznie rośnie liczba korzystających z kart sportowych.